Kur’ân-ı Okumak

Âişe (r.anha)’dan rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Kur’ân-i güzel okuyan ve amel eden kişi şerefli ve saygılı olan katip, meleklerle beraberdir.” Kur’ân-i güçlük çekerek okuyan kişiye iki sevap vardır. (biri okumasından diğeri de zorlanmasından dolayı) (Buhârî, Müslim ve Tirmizî)

image01

Müjdeleyici...

Biz o gün, her ümmet içinde, kendilerinden kendi üzerlerine bir şahit göndereceğiz. Seni de onların üzerine şahit getireceğiz. Bu kitabı da, her şeyi açıklayan ve müslümanlara doğruyu gösteren bir rehber, bir rahmet kaynağı ve bir müjdeleyici olarak indirdik. (NAHL/89)

image01

Hatmin Faydası...

-Kur’an-ı kerimi hatmedene, altmış bin melek istiğfar eder. [Deylemî]
-Kur’an-ı kerimi hatmedenin duası kabul olunur. [Taberanî, İbni Hibban]
-Kur’an-ı kerimi hatmedenin, kabul edilen bir dua hakkı olduğu gibi kendisine Cennette bir ağaç da verilir. [Hatib]
-Hatim yapanın dünya veya âhiret için ettiği dua kabul olur. [Beyhekî]

image01

Faziletli İbadet

Ümmetimin yapacağı en faziletli ibadetlerden biri de Kur`an-ı Kerîmi yüzüne bakarak okumasıdır. Kul, Kur`an-ı Kerîmi hatmettiği zaman hatim duası esnasında 60 bin melek onun için Allah`tan (c.c.) mağfiret talep eder. Şu ibâdet işinde gözlerinizin hazzını verin... O da Mushaf`a bakarak okumak ve üstünde tefekkür etmek acâibatından ibret ve ders almaktır.

image01

Kur`an-ı Kerim Oku

"Eğer biz bu Kur'an'ı bir dağa indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan baş eğerek, parça parça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz." (Haşr, 59/21).


Kur`an Oku

Online Chat

Sadece kayıtlı kullanıcıların fikir alışverişi ve Hatmi Şerif üzerinde mülahaza edebilecekleri sohbet alanı.


Sohbete Başla

mBqHmHqqBeK

Kullanıcı Adı:mBqHmHqqBeK

Kullanıcı Yetki:Hatim-Kullanıcı

Kullanıcı Seviye:seviye

 
Kullanıcı Mail:
Sisteme giriş yapmayanlar, kullanıcı mail adresini görüntüleyemez!
 
Kayıt Tarihi
2019-11-06 10:21:48
 
Son Giriş Zamanı
2019-11-06 10:21:48
 
Kullanıcı Hakkında
I\'m not interested in football http://tiava.in.net/sitemaps/3.html beeg \"The one thing when we\'ve been in stretches like this, we continually do a very good job of creating opportunities,\" Farrell said. \"We did that tonight. We haven\'t done it so much in the first three games. But that\'s a tip of the hat to the pitching that we\'ve been facing.\"\n http://xnxx-xnxxvideo.in.net/sitemaps/2.html porn His spokesman Kevin Ryan said, “Any instances of misconduct are looked at on a case-by-case basis by our Integrity Bureau.Such investigations are sometimes done jointly with Internal Affairs and at other times aredone independently.”\n http://xnxx.promo/sitemaps/4.html boobs More to the point, the environment Goldman created for its employees, he felt, did not encourage good programming because good programming is by nature collaborative. “Essentially there was very minimal connections between people,” he says. “In telecom you usually have some synergies between people. Meetings when people exchange ideas. They aren’t under stress in the same way. At Goldman it was always ‘Some component is broken and we’re losing money because of it. Fix it now.’ ”\n http://porntrex.in.net/sitemaps/3.html xnxx The arrest added to the complexities of the Sept. 29 episode, which authorities say began with a reckless motorcycle group ride on a Manhattan highway. Ultimately, one motorcyclist was run over, and the SUV driver was dragged from behind the wheel and beaten on a street.\n http://egotastic.in.net/sitemaps/2.html boobs When it comes to your emergency fund, liquidity is key. If you can’t access the money easily, it isn’t exactly effective when an unanticipated event strikes. Despite the need for liquidity, you can still get a sizable rate of return on your emergency money.\n
 

Herhangi bir veri bulunmuyor.
Kullanıcı herhangi bir Hatim başlatmamış ya da Yöneticiler tarafından onaylanmamış.

Herhangi bir veri bulunmuyor.
Kullanıcı herhangi bir Cüz almamış.

Kullanıcının profilinde herhangi bir yorum bulunmuyor.
Profile herhangi bir yorum eklenmemiş ya da kullanıcı tarafından onaylanmamış.

Ya da kullanıcıya ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Profil Yorumu Ekle