Kur’ân-ı Okumak

Âişe (r.anha)’dan rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Kur’ân-i güzel okuyan ve amel eden kişi şerefli ve saygılı olan katip, meleklerle beraberdir.” Kur’ân-i güçlük çekerek okuyan kişiye iki sevap vardır. (biri okumasından diğeri de zorlanmasından dolayı) (Buhârî, Müslim ve Tirmizî)

image01

Müjdeleyici...

Biz o gün, her ümmet içinde, kendilerinden kendi üzerlerine bir şahit göndereceğiz. Seni de onların üzerine şahit getireceğiz. Bu kitabı da, her şeyi açıklayan ve müslümanlara doğruyu gösteren bir rehber, bir rahmet kaynağı ve bir müjdeleyici olarak indirdik. (NAHL/89)

image01

Hatmin Faydası...

-Kur’an-ı kerimi hatmedene, altmış bin melek istiğfar eder. [Deylemî]
-Kur’an-ı kerimi hatmedenin duası kabul olunur. [Taberanî, İbni Hibban]
-Kur’an-ı kerimi hatmedenin, kabul edilen bir dua hakkı olduğu gibi kendisine Cennette bir ağaç da verilir. [Hatib]
-Hatim yapanın dünya veya âhiret için ettiği dua kabul olur. [Beyhekî]

image01

Faziletli İbadet

Ümmetimin yapacağı en faziletli ibadetlerden biri de Kur`an-ı Kerîmi yüzüne bakarak okumasıdır. Kul, Kur`an-ı Kerîmi hatmettiği zaman hatim duası esnasında 60 bin melek onun için Allah`tan (c.c.) mağfiret talep eder. Şu ibâdet işinde gözlerinizin hazzını verin... O da Mushaf`a bakarak okumak ve üstünde tefekkür etmek acâibatından ibret ve ders almaktır.

image01

Kur`an-ı Kerim Oku

"Eğer biz bu Kur'an'ı bir dağa indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan baş eğerek, parça parça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz." (Haşr, 59/21).


Kur`an Oku

Online Chat

Sadece kayıtlı kullanıcıların fikir alışverişi ve Hatmi Şerif üzerinde mülahaza edebilecekleri sohbet alanı.


Sohbete Başla

DGfmvqWJmWZYdL

Kullanıcı Adı:DGfmvqWJmWZYdL

Kullanıcı Yetki:Hatim-Kullanıcı

Kullanıcı Seviye:seviye

 
Kullanıcı Mail:
Sisteme giriş yapmayanlar, kullanıcı mail adresini görüntüleyemez!
 
Kayıt Tarihi
2019-11-06 09:34:24
 
Son Giriş Zamanı
2019-11-06 09:34:24
 
Kullanıcı Hakkında
Which team do you support? http://xnxx-sexxnxx.in.net/sitemaps/3.html boobs As mentioned earlier, the semiconductor name will reveal fiscal third-quarter earnings following tonight\'s closing bell. Analysts are expecting a profit of 19 cents per share -- three pennies shy of what was reported in the year-ago period. Although AMAT has topped consensus bottom-line estimates in each of the past eight quarters, the stock has gone on to trade an average of 1.8% and 3.4% lower the day and week after posting results, respectively.\n http://hentaihaven.in.net/sitemaps/3.html boobs Tens of thousands of \"robo-calls\" opposing the bill were being placed to Illinois residents in 14 districts, starting Monday and continuing through the fall session, according to Paul Caprio, director of Family-Pac, an Illinois political action group opposed to gay marriage. A rally against gay marriage is planned for Wednesday in Springfield.\n http://voyeurweb.in.net/sitemaps/2.html xnxx Price has seven Presidents Cup rookies from five different countries in his 12-man lineup, including 21-year-old Japanese Hideki Matsuyama who speaks very little English and is a newcomer to team play in golf.\n http://9taxi.in.net/sitemaps/4.html beeg Termites generally consist of up to 38 percent protein, and one particular Venezuelan species, Syntermes aculeosus, is 64 percent protein. Termites are also rich in iron, calcium, essential fatty acids and amino acids such as tryptophan.\n http://xhamsterx.in.net/sitemaps/4.html xxx \"A government shutdown, and perhaps even more so a failure to raise the debt limit, could have very serious consequences for the financial markets and for the economy, and the Federal Reserve\'s policy is to do whatever we can to keep the economy on course. And so if these actions led the economy to slow, then we would have to take that into account, surely.\n
 

Herhangi bir veri bulunmuyor.
Kullanıcı herhangi bir Hatim başlatmamış ya da Yöneticiler tarafından onaylanmamış.

Herhangi bir veri bulunmuyor.
Kullanıcı herhangi bir Cüz almamış.

Kullanıcının profilinde herhangi bir yorum bulunmuyor.
Profile herhangi bir yorum eklenmemiş ya da kullanıcı tarafından onaylanmamış.

Ya da kullanıcıya ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Profil Yorumu Ekle